Для того, аби придбані Вами меблі служили довго та надійно, уважно перегляньте як правильно доглядати за ними.
Вказані рекомендації є загальними та догляд за деякими виробами може мати інший характер, якщо у Вас виникають сумніви щодо правильності догляду або Ви не знаєте яка доглядати придбану у нас річ, зверніться до консультанта за більш детальною інформацією. Також пам'ятайте, що втрата товаром будь яких властивостей чи характеристик пов'язаних з неправильним доглядом або експлуатацією знімає з виробника будь яку відповідальність за це.
Ставтесь до речей бережно і дбайливо, тоді вони будуть довгий час радувати Вас!
Кліматичні умови та навколишнє середовище безпосередньо впливають на стан Ваших меблів, їх зовнішній вигляд, якісні та експлуатаційні характеристики. Для того, щоб уникнути прискореного старіння лакофарбового покриття, деформації або викривлення дерев'яних елементів, слід оберігати меблі від надмірного впливу таких факторів як світло, вологість та температура.
Світло
Забороняється розташовувати джерело внутрішнього освітлення приміщення ближче, ніж в 20 сантиметрах від деталей меблів. Це може викликати зміну кольору виробу та призвести до розсихання, розтріскування дерев'яних елементів та лакофарбового покриття.
Захищайте меблі від дії активного сонячного випромінювання. Сонячні промені призводять до зміни кольору на цих ділянках та перегрівання дерева, особливо влітку.
Вологість
Рекомендована відносна вологість приміщення, де експлуатуються меблі 50-70%. Не слід підтримувати умови вкрай високого, або вкрай низького значення відносної вологості, адже з часом це може призвести до деформації елементів меблів (розбухання, розсиханню, розшарування).Щоб не допустити подібних наслідків рекомендується використовувати зволожувачі та осушувачі повітря для підтримки нормального значення відносної вологості в приміщенні.
Температура
Рекомендована температура для експлуатації меблів: + 18 оС + 25 оС. Мінімально допустима температура на короткий термін: +15оС.
Не допускається розташовувати деталі меблів ближче 1м від джерела тепла (в тому числі й опалювальних приладів). Особливо шкідливо розташовувати батареї безпосередьо під стільницями та іншими дерев'яними поверхнями. Це призводить до пересихання деревини та розтріскування.
Не допускайте впливу на меблі надмірно нагрітих предметів з температурою вище за 90 градусів Цельсію (таких як сковороди, праски та інші гарячі побутові предмети)
Не рекомендується піддавати меблі тривалому впливу гарячого повітря (нещільно закрита духовка, тривалий час розігріта плита, випромінювання ламп розжарювання). Це може привести до тріщин на масиві і відшаровування матеріалів поверхонь каркасів і фасадів.
Різкі зміни температур та вологості вкрай негативно впливають на дерев'яні деталі меблів. Такий вплив може призвести до пересихання або надмірного зволоження деревини, розтріскування та деформації.
Догляд
Не допускається вплив на меблі хімічно активних рідин (концентрованих лугів, кислот, розчинників і т.п.). Навіть короткочасний вплив таких рідин може завдати шкоди не тільки меблевим поверхням і механізмам, але й Вашому здоров'ю.
Не використовуйте для очищення поверхні будь-які абразивні засоби такі як: зворотна сторона губок для миття посуду, абразивний папір, порошки та інше. У зв'язку з тим, що багато чистячих засобів містять концентровані, хімічно активні речовини або абразиви (жорсткі вкраплення), догляд за меблями повинен проводитися тільки з використанням спеціальних засобів для чищення, призначених для догляду за меблями.
Для видалення бруду і вологи з поверхні меблів, необхідно використовувати м'яку тканину (плюш, фланель і т.д.) або спеціальні ганчірки для догляду за меблями. Протирати дерев'яні вироби слід у напрямку структури волокон деревини, це дозволить чистити, не забиваючи дрібні канавки структури масиву. Не допускається використовувати ганчірки і тканину, що містять абразивні елементи. Це може привести до пошкодження лакофарбового шару.
Не рекомендується залишати забруднення на поверхнях меблів на довгий термін (до 10 хвилин), адже це може призвести до утворення стійких плям. Не можна допускати висихання жирних плям і інших сильних забруднень на поверхні фасаду з масиву або шпони. Їх слід відразу видалити, інакше на поверхні можуть утворитися непереборні пошкодження.
Поверхню меблів слід утримувати сухою. При попаданні вологи, жиру, вина, кави або інших активних речовин, потрібно протерти поверхню вологопоглинаючою серветкою або ганчіркою. Для очищення можна використовувати мильні розчини.
Забороняється мити рясно водою вироби з масиву і шпону, тому що дерев'яна поверхня може спучитися і відшаруватися від основної частини. Допускається очищення поверхонь за допомогою злегка вологої ганчірки, змоченою в розчині нейтрального рідкого мила. Після вологої обробки необхідно відразу протерти насухо. Попадання надлишкової вологи через сполучні шви всередину вироби може викликати мікротріщини. Щоб цього не сталося досить протерти насухо.
При використанні активних фарбувальних засобів (таких як маркери, ручки, фломастери, фарби) слід захистити поверхню. Пам'ятайте: чорнила та фарби не видаляються звичайними миючими засобами з поверхні. Меблі потребуватимуть реставрації.
Поверхні з натурального дерева слід оберігати від ударів, механічних пошкоджень та дії гострих предметів. Не треба допускати тертя деревини з металевими предметами інтер'єру.
Особливості експлуатації
Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини меблів (петлі, кріплення підйомних механізмів, ящиків) можуть втратити оптимальне регулювання і мастило, виконані під час установки меблів. Їх належна робота забезпечується шляхом своєчасного регулювання петель та шляхом змазування направляючих рейок парафіном або схожими за властивостями засобами. У разі ослаблення вузлів різьбових з'єднань необхідно їх періодично підтягувати.
Якщо Ви плануєте використання меблів назовні, будь-ласка, проконсультуйтесь у наших менеджерів додатково щодо можливості такої експлуатації.
Використовуйте меблі лише за їх основним призначенням.
Не перевантажуйте полиці стелажів та буфетів. Розподіляйте навантаження рівномірно.
Увага! Подбайте про безпеку Ваших дітей!
Високі та вузькі стелажі або комоди слід додатково закріпити до стін приміщення. Не дозволяйте дітям залазити у шухляди предметів, та, взагалі, на меблі. Це може бути небезпечно! Використовуйте меблі лише за їх прямим призначенням!